Jak nosić ołówkowe spódnice?

Istnieją takie rodzaje ubrań, które z założenia kojarzone są ze spokojnym, biurowym stylem. Wśród nich z pewnością znajdziemy różnego rodzaju marynarki czy garsonki.

Nie da się ukryć, że kobiety pracujące w warunkach biurowych bardzo często decydują się także na noszenie eleganckich spódnic. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów eleganckich spódnic bez wątpienia są te ołówkowe.

Po czym poznać część garderoby określaną tym terminem? Klasyczna, ołówkowa spódnica ma podwyższony stan, czyli przykrywa talię lub kończy się niemal pod biustem. Z kolei swoją długością zwykle sięga kolana.

Właśnie taka długość sprawia, że może być uznawana za wystarczająco elegancką i przyzwoitą, by nosić ją także na oficjalnych spotkaniach. Bardzo ważne w rozpoznawaniu ołówkowych spódnic jest również to, że muszą być wąskie, przylegające do ciała.

Warto jednak wiedzieć, że choć z opisu ołówkowej spódnicy wynika, że nadaje się na niemal każdą okazję, nie jest ona przeznaczona dla każdego. Spódnica o tym kroju pozwoli ładnie wyeksponować talię, a w połączeniu ze szpilkami, optycznie wydłużyć nogi.

Jeśli jednak założy ją osoba o zbyt szerokich biodrach, może się okazać, że osiągnie efekt zgoła odwrotny do zamierzonego. Zamiast wysmuklić sylwetkę, wyeksponuje tylko jej niedoskonałości.