Apiterapia

info.nokia6300.pl

To dział medycyny niekonwencjonalnej, który opiera się na leczeniu chorób za pomocą produktów pszczelich. Apiterapia stosuje się znany powszechnie miód, propolis, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele i jad pszczeli. Dobrze znany większości ludzi miód znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń układu krążenia, oddechowego, moczowego, pokarmowego, jest pomocny dla skóry, błon śluzowych, hemoroidów oraz wielu chorób ginekologicznych.

Propolis z kolei wykorzystuje się w przypadku leczenia czyraków, odleżyn, alergii, chorób reumatycznych, ale także przy problemach z uszami, oczami oraz układem krążenia. Pyłek kwiatowy stosuje się natomiast przy leczeniu chorób żołądka, jelit, wątroby, prostaty, układu krwiotwórczego oraz chorób psychicznych. Jad pszczeli jest szczególnie skuteczny w leczeniu chorób reumatycznych, alergicznych i gojeniu blizn pooperacyjnych, a także przeciwdziała infekcjom.

Mleczko pszczele popularne jest z kolei w leczeniu i łagodzeniu chorób układu krążenia, układu pokarmowego, błon śluzowych, oczu, skóry, przy zaburzeniach przemiany materii, chorobach narządu ruchu powodowane urazami oraz wiekiem starczym.