Hipnoterapia

To metoda terapeutyczna z rodzaju medycyny niekonwencjonalnej polegająca na zastosowaniu hipnozy w celu uzyskania pożądanego efektu. Najczęściej dąży się do poprawy stanu zdrowia psychicznego i fizycznego w przypadku konkretnego problemu.

Hipnoza jest uznaną, sprawdzoną i niekiedy jedyną skuteczną metodą stosowaną w przypadkach tak zwanych beznadziejnych, kiedy inne znane metody nie sprawdziły się. Sesje hipnozy powinien wykonywać jedynie osoba mająca odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje.

Musi płynnie poruszać się w zagadnieniach psychologii i psychiatrii oraz psychoanalizy i psychoterapii. Hipnoza w rękach dobrego psychoterapeuty jest bardzo skuteczną metodą pozwalającą na uwolnienie się pacjenta od nękających go problemów.

Hipnoza jest stanem umysłu pomiędzy jawą a snem. Charakteryzuje się pogłębionym stanem koncentracji i wzmożoną podatnością na sugestie.

Przypomina sen, ale nim nie jest. Dowodem na to są badania EEG mózgu.

We śnie fale mózgowe człowieka mają inną częstotliwość niż osoby poddanej hipnozie. Hipnoza jest jedną z najciekawszych i rozbudowanych metod terapeutycznych.

Dzięki hipnozie można wzmocnić w człowieku siły, które pomogą mu zdrowo żyć, łatwo kontaktować się z innymi ludźmi czy też bez obaw poznawać nowe rzeczy. Odpowiednio i indywidualnie dobrane afirmacje hipnotyczne pozwalają wyzwolić optymizm, siły regeneracyjne, pozytywne baczenie na przyszłość, pomagają skupić się na realizacji celów życiowych.

dentysta poznań http://stomatologiczne.net.pl/zeby/