Leczenie igłami

Akupunktura, czyli leczenie za pomocą wbijania igieł w odpowiednie miejsca na ciele należy do jednej z najstarszych metod leczenia w historii ludzi. Pierwsze udokumentowane, pisemne dowody na jej temat pochodzą ze złotego wieku myśli chińskiej, dokładniej z roku 400 przed naszą erą.

Szacuje się jednak, że początki wykorzystywania tego sposobu leczenia sięgają znacznie odleglejszych czasów. Akupunktura polega na wkłuwaniu specjalnych igieł w punkty, znajdujące się wzdłuż przebiegu naturalnych kanałów energetycznych zwanych „meridianami”.

Kanał te zostały szczegółowo opisane już przez starożytnych Chińczyków. Metoda ta opiewa się na odpowiedniej manipulacji tymi igłami, tak aby przynieść pożądane efekty terapeutyczne i lecznicze.

Specjaliści zajmujący się akupunkturą często łączą tę technikę z ziołami, dietą czy masażem zwiększając w ten sposób liczbę bodźców korzystnie wpływającymi na organizm człowieka i szybciej niwelując problemy. Jest ona w tej chwili powszechna niemal na całym świecie.

Mimo iż wywodzi się ze wschodu znalazła uznanie w wielu innych krajach.

http://uczulenia.com.pl