Akupresura

To dziedzina medycyny niekonwencjonalnej. Polega na leczeniu dotykiem i uciskiem poszczególnych części ciała. Wywodzi się z chińskiej medycyny naturalnej, która była tam już stosowana kilka tysięcy lat temu. Techniki akupresury to głaskanie, uciskanie, opukiwanie określonych miejsc na ciele człowieka. Uciski mają wpływ na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, pobudzają zakończenia nerwowe mieszczące się w tych miejscach.

Impulsy, które powstały pod naciskiem biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej. Stamtąd dalej przechodzą drogami nerwowymi do miejsca schodzenia. Takie działanie powoduje redukcję bólu i poprawę czynności danego narządu. Jej elementy z powodzeniem stosowane są przy rozmaitych technikach masażu, także leczniczego zalecane go przez tradycyjnych lekarzy i fizjoterapeutów. Jest metodą przyjazną dla ludzkiej psychiki, ponieważ człowiek dobrze toleruje dotyk drugiego człowieka w sytuacjach bólowych i chorobowych.

W wielu przypadkach stosowanie tej metody leczenia pozwala uniknąć leczenia farmakologicznego i przyśpiesza powrót do zdrowia.

prześwietlenie rentgen rtg zębów poznań rtg zębów na Piątkowie w Poznaniu