Ręcznie robione gadżety

sklep z sukienkami na wesele

W steampunku chodzi przede wszystkim o oryginalność. A jak być oryginalnym, jeżeli nosi się jedynie gotowe stroje zakupione w sklepie? To zwyczajnie niemożliwe, dlatego też wielu zwolenników tego stylu stawia na własnoręczne wykonanie akcesoriów i dodatków. Nie trzeba być wielce utalentowanym, aby wykonać steampunkowy gadżet. Potrzebna jest natomiast pomysłowość i kreatywność – bez nich się nie obędzie.

Im bowiem bardziej wymyślny i zwariowany dodatek, tym bardziej steamponkowy. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nic nie powinno być przypadkowe, a wykorzystywać należy jedynie te elementy, które będą się odnosiły do rewolucji przemysłowej i czasów wiktoriańskich. Steampunkowcy najczęściej samodzielnie tworzą biżuterię, jednak nie tylko. Na własną rękę dostosowują do wymaganego stylu np.

telefony komórkowe lub też przenośne odtwarzacze muzyki. Wykorzystują w tym celu m. in. stare zegarki lub wnętrza mniejszych urządzeń.

Ozdobienie bowiem jakiegokolwiek elementu stylizacji dodatkową śrubką lub kołem zębatym jest jak najbardziej trafionym pomysłem.

www.openmusicstudio.pl