Aromaterapia

gdzie w poznaniu implanty implanty poznań zakładamy implanty najlepiej

Ta gałąź medycyny niekonwencjonalnej wykorzystuje w terapii olejki eteryczne i kompozycje zapachowe aby korzystnie wpłynąć na zdrowie i nastrój człowieka. Obecnie uważa się, że jest to połączenie medycyny naturalnej i zielarstwa. Metoda leczenia za pomocą olejków eterycznych polega na wprowadzeniu ich substancji czynnych biologicznie do wnętrza organizmu człowieka.

Odbywa się to przez układ oddechowy, węzły chłonne oraz skórę. Zabiegi jakie się wykonuje w ramach aromaterapii to inhalacje, kąpiele, kompresy, okłady, masaże, wcieranie. Podobnie jak w naturalnej medycynie Wschodu, aromaterapia także traktuje człowieka jako całość.

Zabiegi mają na celu poprawić kondycję organizmu, przywrócić mu równowagę, wzmocnić układ odpornościowy. Jest wiele rodzajów olejków eterycznych i przy tym każdy ma nieco inne działanie. Są takie antyseptyczne, przeciwgrzybiczne, regulujące ciśnienie krwi, uspokajające, pobudzające, poprawiające trawienie, antybakteryjne, przeciwwirusowe, łagodzące nerwy i wiele innych.