Buty a zdrowie twoich nóg

Czy wybierając na co dzień różnego rodzaju buty, pamiętasz przy tym o zdrowiu swoich nóg? Buty kuszą nas nie raz fikuśnymi, ekstrawaganckimi fasonami czy niebotyczną wysokością. Dzięki temu prezentują się wspaniale na nogach i sprawiają, że możemy zadać szyku niebanalnym wyglądem. Ale czy o to chodzi? Pomyśl przez chwilę z troską o swoich nogach… Siedząc w pracy w biurze lub kiedy prowadzisz auto, narażasz je na niekorzystną pozycję przez kilka godzin. Czy chcesz jeszcze obciążać i męczyć swoje nogi niewłaściwymi butami? Zadbaj o nie na co dzień.

Przede wszystkim noś odpowiednie obuwie, dzięki którym krew żylna będzie pompowana ku górze. Unikniesz w ten sposób obrzęków i żylaków. Pamiętaj, że buty zbyt wysokie mogą wywoływać przykurcze i mikrouszkodzenia. Również te zbyt niskie nie są korzystne, gdyż nie podtrzymują stopy i mogą powodować płaskostopie.

Jeśli chcesz cieszyć się dobrą kondycją swoich nóg, przy wyborze kolejnej pary obuwia, nie zapominaj o tym, że buty w pierwszej kolejności, mają za zadanie nie szkodzić stopom.

Robocze rękawice ochronne www.budamet.pl