Lecznicza marihuana

Konopie indyjskie są znane ludzkości od tysięcy lat. Również od tysięcy lat wiadomo, że są one w stanie skutecznie pomagać w rozmaitych stanach chorobowych. Łagodzą ból, ograniczają występowanie uporczywej padaczki, a jak wykazują ostatnie lata – są również w stanie pomagać przy zaawansowanych nowotworach.

Pojęcie leczniczej marihuany staje się coraz głośniejsze, niestety możliwości wykorzystywania jej jako leku są poważnie ograniczone w wielu krajach. Wynika to z przepisów prawa, które konopie indyjskie oraz ich produkty traktują jako substancje zakazane. W krajach, w których nie można legalnie podawać pacjentom na przykład oleju z kwiatów konopi, coraz częściej realizuje się tak zwany import docelowy.

W jego ramach pod ścisłą kontrolą sprowadza się z zagranicy leki na bazie marihuany, które następnie można podać chorym. Są jednak kraje, jak choćby bliskie nam geograficznie Czechy, w których leki z marihuany są ogólnodostępne nawet w aptekach. Obecnie ta naturalna metoda leczenia jest uznawana za jedną ze skuteczniejszych i o największych perspektywach.

uczulenia