Final Fantasy

fotel do komputera

Final Fantasy to klasyczna gra jRPG, czyli japońska gra fabularna, która pozwala graczowi wczuć się w fantastyczny świat pokazany na ekranie. Pierwsza część serii Final Fantasy została wyprodukowana w 1987 roku przez japońskie studio Square (od 2003 Square Enix) i miała być ostatnim wydawnictwem upadającej firmy. Jednak olbrzymi sukces nowego tytułu pozwolił na stworzenie serii sequeli i spin-offów, dzięki którym firma odzyskała płynność finansową.

W 2011 roku firma Square Enix ogłosiła, że uzyskano poziom 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Głównym celem gry jest uratowanie świata przed zniszczeniem, edycje różnią się bohaterami i światami, w których się odbywają, mają jednak wiele wspólnych cech, takich jak mechanika gry lub podobne elementy fabuły. Poszczególne edycje serii Final Fantasy zdobyły wiele nagród i wyróżnień branżowych.

W 2006 roku Final Fantasy zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą serię gier w historii. Gra posiada również kilka rekordów Guinessa na swoim koncie, m.in.

w kategorii najwięcej części serii gier RPG, najdłuższy okres produkcji gry oraz najwięcej sprzedanych kopii gry konsolowej w ciągu jednego dnia.

www.resortmed.com.pl www.pixel-reklamy.pl