Olejek z drzewa herbacianego

To podstawowy olejek eteryczny stosowany w aromaterapii. Otrzymywany jest z liści drzewa herbacianego Melaleuca Alternifolia, który występuje głównie w Australii.

Rodzinę roślin Melaleuca można spotkać w niewielkich ilościach również w Nowej Zelandii, na Filipinach, a także w Nowej Gwinei. Olejek eteryczny produkowany jest z liści rośliny Alternifolia Melaleuca.

Najczęściej proces ten odbywa się z wykorzystaniem technologicznego procesu parowego co pozwala zachować najwyższą jakość wyciągu. Olejek ma dość intensywny, ziołowy zapach.

Specyficzny, leczniczy i dość mocny zapach dla niektórych jest przyjemny zarówno do stosowania miejscowo na skórę jak również do aromaterapii na przykład w kominkach zapachowych. Niektórzy jednak nie są w stanie znieść jego specyficznego zapachu i nie tolerują go.

Olejek z drzewa herbacianego swoją skuteczność zawdzięcza dużej zawartości terpineolu, alkoholu i mono-terpenów. Kombinacja tych składników doskonale zwalcza bakterie, zmiany grzybicze i wirusy, a także wpływają na poprawę odporności organizmu.

https://www.formeds.com.pl/cat/81/Multiwitamina Joga Nova