Styl steampunkowy – na co dzień czy na imprezę

Prawdziwy steampunkowiec dla wielu z nas może wyglądać tak jak uczestnik przebieranego balu czy innej tematycznej imprezy. Trzeba bowiem przyznać, że ubiór steampunkowy nie jest to stylizacja, z którą możemy spotykać się na co dzień na ulicach naszych miast. Czy jednak osoby, które są zainteresowane steampunkowym stylem powinny swoje stylizacje zachowywać tylko i wyłącznie na wielkie wyjścia czy może raczej bez skrepowania mogą chodzić z miniaturą maszyny parowej na głowie? Całe kwestia ich stroju dotyczy przede wszystkim wygody i komfortu.

Steampunkowa stylizacja nie należy bowiem do najwygodniejszych – ciężkie buty, ciasne gorsety, skórzane spódnice – nie jest to na pewno ubiór tak wygodny jak dres. Nie ma jednak żadnych zakazów, które uniemożliwiałyby steampunkowcom takie noszenie się na co dzień. Jeżeli tylko mają ochotę oraz cierpliwość to jak najbardziej wolno im nosić się tak, jak tylko sobie zapragną.

O ile oczywiście ich strój nie jest w żaden sposób obraźliwy ani wulgarny – ta kwestia dotyczy zwłaszcza skórzanych i wiązanych gorsetów damskich, które nie są stosownym ubiorem w wielu miejscach.

https://sklep.poza.pl/pl/