Hitman

Hitman to seria pięciu gier wyprodukowanych przez duńską firmę IO Interactive, łączy w sobie cechy gry akcji z elementami taktycznymi i logicznymi. Gracz wciela się w zawodowego mordercę Agenta 47, który w celu wykonania zleceń powierzonych mu przez pracodawców porusza się po świecie. Bossowie podziemia wysyłają Agenta 47 na niebezpieczne misje, w trakcie których główny bohater zdaje sobie sprawę, że jest częścią wielkiego spisku, mającego na celu wyeliminowanie również jego samego.

Agent 47 odwiedza m.in. Rosję, Japonię, Malezję czy Włochy, a zaopatrzony jest w szeroki arsenał broni takiej jak pistolety, noże, karabiny snajperskie i materiały wybuchowe.

Sukces pierwszej części, wydanej w 2000 roku, Hitman: Codename 47 doprowadził do powstania kolejnych edycji gry: Hitman II: Silent Assasin (2002), Hitman III: Kontrakty (2004) oraz Hitman: Krwawa forsa (2006), najnowsza edycja pojawiła się w 2012 roku pt. Hitman: Rozgrzeszenie. Na podstawie gry powstał również film pełnometrażowy, który premierę miał w 2007 roku.